עיצוב פנים כפרי מודרני

סגנון עיצוב פנים כפרי מודרני הוא בין הסגנונות הפופולריים והמבוקשים בשנים האחרונות. לאחר תקופה שבה שלט הסגנון המינימליסטי והקר אני חשה במגמה של חזרה לטבע, לחומרים החמים, לעיטור הישן ולשפה הפשוטה. עם זאת אין הכוונה לזנוח את הסגנון המודרני אלה לחבור אליו ולייצר דיאלוג מעניין וייחודי בין שפות העיצוב הללו.

לצפייה בפרויקטים נוספים של הסטודיו

עיצוב בית בסגנון כפרי מודרני הוא עיצוב המשלב בין ישן לחדש, בין שפה עיצובית מחוספסת וקישוטית לבין שפה נקייה ומינימליסטית עם גאומטריה פשוטה.

ובכן, איך מעצבים שני עולמות מנוגדים בסגנון אחד?

עיצוב כפרי מתבטא בבחירה של חומרים טבעיים מעובדים למחצה, או במצב מחוספס וגולמי. בעיצוב כפרי אבחר להשתמש בסוגי עץ שונים, אבן או שיש במראה טבעי, פרופילי ברזל לחלונות ומתכות כמו נחושת ופליז. כמו כן, אבחר בצבעוניות של תבלינים ושמנת בהירה לריהוט ולקירות.

הסגנון הכפרי מתאים לבתים גדולים, כיוון שהדומיננטיות של הפריטים מכביד על החלל ויוצר עומס ויזואלי שלא תמיד מתאים לאורח החיים המקומי, לכן שילוב אלמנטים כפריים בעיצוב פנים מודרני ממתן את המראה הקישוטי והכבד ותורם למראה קליל ועדכני יותר. כמעצבת המרבה להשתמש בסגנון העיצוב הכפרי מודרני, אני מקפידה להביא אותו לידי ביטוי בחללי הבית בצורות שונות ומגוונות:

סגנון כפרי מודרני במטבח יבוא לידי ביטוי בארונות משולבים, במדפים וביחידות פתוחות. חזיתות הארונות יכולות להיות בחריטה אך לא כבדה מדיי. החומריות משלבת עץ טבעי בדלפק או בארונות עם חזיתות בהירות משויפות או צבועות בתנור. אבחר משטחי עבודה מאבן גרניט או קיסר בצבעים חמים או בטקסטורה מודגשת, מאידך אחפה את הקיר בזכוכית מעוטרת/חלבית או באריחים לבנים מוארכים. הידיות יהיו שילוב של אינטגרלי עם ידיות חיצוניות מברזל או פליז. להשלמת המראה אפזר כלים ואביזרים במראה טבעי.

עיצוב סלון כפרי מודרני משלב בתוכו כמעט תמיד לבנים מחומריות וצבעוניות משתנה ולא אחידה, רצוי בגוונים חמים, הוספה של קיר או נישה בצביעה דקורטיבית של טיח גס עם מראה מחוספס יוצרת ענין ועומק. כמו כן, אבחר מערכת ישיבה מעור או מטקסטיל מעט גס ואשלב בה כריות צבעוניות בטקסטורות שונות להשלמת המראה. במידה והעושר מגיע ממערכת הישיבה אבחר בשולחן בחומריות נקייה ואחידה, למשל עץ וזכוכית או מתכת ולכך אוסיף שטיח צבעוני שימסגר את האזור ויעניק לו צבעוניות ואופי.

אני מייחסת חשיבות רבה לבחירת פריטי הדקורציה, התמונות וגופי תאורה דקורטיביים המפיצים אור חם, כמו כן, אחפש ברהיטים הישנים של הלקוח פריט ישן שיעבור שיחזור וישולב בחלל הסלון, מחווה זו לעבר תעניק לבית מראה ייחודי ותוסיף חותם אישי לחלל.

בחדרי השינה עיצוב כפרי מודרני יתבטא בבחירה של חיפוי רצפה בפרקט המחמם את החדר ותורם לאווירה אינטימית. במרכז החדר תשולב המיטה שתכלול מסגרת וגב עץ או תצבע בצביעה אחידה עם מעט חריטה. להשלמת המראה אבחר בטקסטורות של בד טבעי בצבעוניות מונוכרומטית משתנה. אני אוהבת להשתמש בשידות שונות ליד המיטה, שידות שאינן בהכרח זהות אך ייחודיות ובעלות שיק המתכתב עם אופנת הוינטאג' הלוקחת פריטים ישנים ומעניקה להם פרשנות עכשווית, חדשה ועדכנית.

עיצוב בית בסגנון כפרי מודרני הוא עיצוב של ניגודים ושפות שונות, המקיימים דיאלוג בין זמנים שונים, חומרים ופריטים מעולמות הפוכים: מודרני וקר מול כפרי וישן. החיבור חייב להיעשות ברגישות רבה ובמינון מדויק, תוך דיאלוג מתמיד בין הסגנונות. לכם נשאר רק לבחור מעצבת מקצועית ומיומנת שתדע לקרוא את הכוונות והחלומות שלכם ולתרגם אותם לשפה עיצובית אסתטית ומוקפדת שפה היוצרת מהמפגש בין הסגנונות. בית עדכני וחם - בית נעים שכיף לחזור אליו.

נכתב על ידי המעצבת סיגל אביטל גילון Studio Sag,
טל:052-3452477
 

עיצוב סלון
עיצוב סלון
טלוויזיה
טלוויזיה
שולחן אוכל
שולחן אוכל
מבט לחצר
מבט לחצר